Wynik badania tętnic domózgowych
Witam, byłam na badaniu USG doppler i wykazało mi, że mam wysoki podział tętnicy szyjnej po stronie lewej. Co to może znaczyć?

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam!
Tętnica szyjna wspólna dzieli się w odcinku szyjnym na tętnicę szyjną wewnętrzną i zewnętrzną. Badanie usg tętnic dogłowowych wykazało u Pani, że po jednej stronie podział ten jest wyżej niż standardowy. Wynik taki oznacza jedynie odmianę anatomiczną, nie wymaga żadnego dodatkowe postępowania, ani niczym nie zagraża.
Serdecznie pozdrawiam!