Wynik badania TK klatki piersiowej u 87-latka z trudnościami w oddychaniu

Mam 87 lat i problemy z oddychaniem. Badanie TK klatki piersiowej.Wolny płyn w lewej jamie opłucnowej z separacją blaszek opłucnej ok. 7 mm, w prawej jamie opłucnej ok. 4 mm. W szczycie prawym lity, nieostroodgraniczony guzek ok 17x10 mm. W obu płucach zmiany włóknisto-marskie ze zwapnieniami.W segm. 8 płuca guzek o charakterze szkła mlecznego 9 mm. Węzły chłonne śródpiersia-przytchawicze o przekroju 15mm. Bogato unaczynione ognisko guzowate 7 mm w górnej części płata wątroby. Co to oznacza?

Opis świadczy o przebytym procesie swoistym płuc.Nie można jednoznacznie wypowiedzieć się czy nie jest on dalej aktywny. Konieczne różnicowanie z procesem rozrostowym( niejasne ognisko w wątrobie).Dolegliwości mogą być spowodowane również schorzeniem serca z niewydolnością oddechową. wskazana diagnostyka-ale należy brać pod uwagę stan ogólnym pacjenta i możliwości ewentualnego leczenia- w niektórych wyopadkach nie jest celowe pogłębianie diagnostyki jeśli nie ma możliwości właściwego leczenia

Witam Pana,
Wolny płyn w lewej jamie opłucnowej z separacją blaszek opłucnej , guzek ok 17x10 mm, zmiany włóknisto-marskie ze zwapnieniami, guzek o charakterze szkła mlecznego 9 mm. Węzły chłonne śródpiersia-przytchawicze o przekroju 15mm. Bogato unaczynione ognisko guzowate 7 mm w górnej części płata wątroby.-
to wszystko są nieprawidlowości, które mogą wynikać z jednej choroby.
Potrzebna jest dalsza diagnostyka, dlatego proszę czym prędzej zgłosić się do lekarza.