Wynik badania USG tarczycy do analizy

usg tarczycy płat prawy14x13x41mm,w części bocznej płata koloidowe guzki 4mm i 6mm oraz pojedyncze torbiele do 2-3mm.Płat lewy 14x13x5mm,w części bocznej płata koloidowy guzek śr.4mm oraz kilka torbieli,niektóre z drobnymi zwapnieniami w ścianach ,największe śr.6mm.cień 2-3mm,jednorodna.Echogeniczność miąższu gruczołu w normie.co oznacza wynik?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie gruczołu tarczowego. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty endokrynologa.