Wynik badania USG u 58-latka a ryzyko zmiany nowotworowej

Mężczyzna 58 lat. Pytanie dotyczy badania usg. Wątroba o niejednorodnej echogeniczności z licznymi słabowydzielającymi się zmianami hypoechogenicznymi z dyskretnymi otoczkami hypo wokół. Konieczne badanie TK. Czy to zmiana nowotworowa. Morfolgia i mocz w normie. Pozdrawiam Magdalena

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Na podstawie wyłącznie opisu badania USG nie można postawić jednoznacznego rozpoznania. Proponuję wykonać badanie TK zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego. To badanie w korelacji z danymi klinicznymi pozwoli na wyciągnięcie bardziej konkretnych wniosków.