Wynik badania USG w 9 tygodniu ciąży

Witam. Mam 24 lata i (niby) jestem w 9 tygodniu ciąży. tak stwierdzila moja pani ginekolog, lecz gdy poszlam na badanie usg na monitorze było widać jednak tylko pęcherzyk w którym nic nie widac i nic wiecej. Lekarz przeprowadzający badanie bardzo się zdziwil i od razu zapytal mnie czy nie miałam zadnych poronien. Bardzo się boje bo to moja pierwsza ciaza. Czy mam słuszne obawy ze cos jest nie tak? Bardzo proszę o odpowiedz.

W tym względzie wytłumaczeń powinien udzielić ginekolog najlepiej wykonujący USG. Czy opisał, że pęcherzyk ciążowy jest pusty? Niestety, ale w 9 tygodniu ciąży zarodek powinien już być dobrze widoczny w pęcherzyku. Radziłbym powtórzyć badanie USG za 1-2 tygodnie i wykonać także oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi (teraz i za 2 tygodnie). O wszystkim powinien zadecydować ginekolog prowadzący.