Wynik badania z amputowanej piersi

Witam, moja mama miała amputowaną pierś. Otrzymała wynik z amputwanej piersi oraz z węzłów chłonmych: A-B - Carcinoma ductale infiltrans mammae NOS diameter max tumoris 2,5 cm. Najmniejszy margines odcięcia powyżej 3,00 cm. Guz w znacznej części objęty procesem autolitycznym i martwiczym uniemożliwia ustalenie stopnia G. C (brodawka) - Papilla mammae fere normalis(sine laesionibus focalibus). Laesio fibrosocystica mammae cum adenosi sclerosans multifocalis. Papillomatosis intraductalis. D (kwadrat dolny z poza guza) - Laesio fibrosocystica mammae cum adenosi sclerosans multifocalis. Papillomatosic intraductalis. TDLU hyperplasia(UDH/ULH). E-J(wezły chłonne) - Metastasis carcinomatosa lymphonodi (/1/15) cum necrosi focali WgWHOpT2pN1(1/15).Co oznacza, że nie określono poziomu G? Lekarz onkolog skierował mamę do chemika. Chaciałabym wiedzieć, jakie są dalsze rokowania po tym wyniku i czy ma szansę, aby wyzdrowieć. Bardzo proszę o pomoc. Teresa

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Stopień złośliwości guza określa się na podstawie pewnych cech komórek nowotworowych oraz ogólnej struktury tkanki nowotworowej, co w przypadku dużej martwicy, czyli zniszczenia tkanki, może być trudne do określenia. Niemniej martwica guza jest jednym z korzystnych czynnikow rokowniczych.

Stopień zlośliwości guza ma w niektórych przypadkach znaczenie terapeutyczne, tzn. jest jednym z czynnikow decydujących o konieczności dalszego leczenia. U Pani Mamy jednak, tak czy inaczej, należy wlączyć chemioterapię, ze względu na obecność przerzutów do węzłów chłonnych.

Rokowanie uzależnione jest od wielu czynników, m.in. wieku pacjentki, schorzeń dodatkowych, obecności receptorów hormonalnych. Statystycznie, w stopniu zaawasowania, w jakim znajduje się Pani Mama, szanse na przeżycie co najmniej 5 lat wynoszą około 70%.

Pozdrawiam serdecznie