Wynik beta hcg a widoczność pęcherzyka ciążowego na USG dopochwowym

Szanowni Państwo Bardzo proszę o odpowiedź , od jakiego wyniku beta hcg bedzie widoczny pęcherz ciążowy na usg dopochwowym ? czy to prawda , że dopiero od 1000 ?? według beta hcg jestem w 4 tygodniu ciazy a wedlug ginekologa w 6 ale na usg nic nie bylo widać i mam powtórzyć wynik beta hcg .
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Pęcherzyk ciążowy jest już zwykle widoczny przy wartości beta-HCG 1500 mIU/ml. Wyliczenia te są miarodajne, o ile cykl jest regularny (28-dniowy) i owulacja nastąpiła około 12-14 dnia cyklu. W przypadku nieregularnych wydłużonych cykli ( gdy owulacja następuje później), w 4 tygodniu ciąży pęcherzyk ciążowy może jeszcze nie być widoczny.