Wynik beta-HCG i testu PAPP-a

mam pytanie: mam 37 lat, moje wolne beta -hcg wynosi 44,6 lU/l a PAPP-A 1,060 l/U/l, niestety ryzyko podstawowe trisomii 21 1:141 a skorygowane 1:13, nie wykryto na USG w 12 tyg+1 dzień kości nosowej - inni specjaliści widzą ją na zdjęciach ...jestem skołowana..czy PAPP-a jest dobre? jakie są normy przy w/w jednostce? Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Test PAPP-a określa szanse na urodzenie dziecka z nieprawidłowościami. W opisanym przypadku ryzyko jest dość wysokie. Powinna Pani postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego ciążę.