Wynik betaHCG a potwierdzenie ciąży

Witam! Ostatnią miesiączkę miałam 19 maja. Zrobiłam sobie w zeszłym tygodniu test ciążowy i wyszedł pozytywnie, czyli 2 czerwone kreseczki. Poszłam więc do lekarza ginekologa. Pani powiedziała, że nie może jednoznacznie stwierdzić czy jestem w ciąży, ponieważ musi być ok. 6 tygodni, ale wysłała mnie na badanie hormonów beta hcg. Dzisiaj odebrałam wynik: 3216,0 mlU/ml. Proszę mi pomóc odczytać ten wynik. Czy oznacza on, że jestem w ciąży czy wyklucza? Z góry dziękuję za odpowiedź. Aleksandra K.

Witam serdecznie! Wg daty ostatniej miesiączki w dniu dzisiejszym (26 czerwca) jest Pani w 6 tygodniu i 4 dniu ciąży. W swoim zapytaniu nie precyzuje Pani, kiedy doszło do pobrania krwi i oznaczenia poziomu gonadotropiny kosmówkowej. Wynik odpowiada jednak 5-6 tygodniowi ciąży, co potwierdza się z wiekiem ciąży wyliczonym wg ostatniej miesiączki. Na tej podstawie możemy jednoznacznie potwierdzić ciążę. Pozdrawiam