Wynik BetaHCG po poronieniu

Witam serdecznie,w szóstym tyg. ciąży poroniłam, szóstego lutego zaczęłam krwawić i wydalać z siebie moje maleństwo. Rozmawiałam z lekarzem i stwierdził, że w tak słabej wczesnej ciąży organizm sam się powinien oczyścić. Od jakiś 5 dni znów mam objawy ciąży. Co jest dla mnie bardzo dziwne np. boleści w dole brzucha, uczucie rozrywania - brzucha i kilka innych. Naturalnie zaraz po skończonym krwawieniu przy poronieniu wznowiłam współżycie. Niepokoi mnie moja beta, która sobie skacze : 2010-03-04 - 3,71 2010-02-11 - 2,80 2010-02-09 - 4,17 2010-02-08 - <1,00 2010-02-05 - 8,08 2010-02-02 - <1,00.
O czym może świadczyć moja beta, bo już nie wiem czy to pozostałości po tamtej ciąży,czy może nowa, czy może jeszcze coś innego? Ponoć po takim czasie od poronienia beta powinna być mniejsza od 1.
Proszę o opinie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli nie krwawi Pani z dróg rodnych i nie ma Pani wyraźnych objawów zakażenia, to zapewne poronienie było kompletne. Z drugiej strony, o ciąży świadczy zwykle dopiero wynik badania stężenia betaCG powyżej 5 mIU/ml. Spadek do zera po poronieniu może natomiast trwać różnie długo. Różnice pomiędzy poszczególnymi Pani wynikami są bardzo niewielkie. Proponuję w tej sytuacji ponowić badanie za kilka dni.
Jeśli doszło do ciąży, będziemy mogli zaobserwować wyraźny wzrost. Jeśli dolegliwości będą się utrzymywać, konieczne będzie również badanie USG narządu rodnego, które pomoże wyjaśnić ich przyczynę- w tym czy jest Pani w ciąży.
Pozdrawiam serdecznie!