Wynik bhcg 9 dni po stosunku

Witam, czy wynik badania beta HCG ( <1) mogę uznać za wiarygodny, jeśli był wykonany 9 dni po niezabezpieczonym stosunku i 8 dni po wzięciu tabletki '72 po'?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży, nie mniej jednak aby mówić o wiarygodnym oznaczeniu beta hCG musi być ono wykonane po upływie 14 dni od stosunku.