Wynik bHCG w 3 lub 4 tygodniu ciąży

Witam. Ostatnią miesiączke miałam 13 października. Cykle mam 29 dniowe. Dodam ze owulację miałam prawdopodobnie w 15 dniu cyklu. Wczoraj tj 29 dniu cyklu zrobiłam beta hcg z krwi który wynpsi 45 iU/ml. Wychodzi 3- 4 tydzień ciąży. Czy to dobry wynik? Dodam ze na pierwszą wizytę dopiero wybieram się za 2 tygodnie, tak poradziła mi pielęgniarka, która twerdzi że i tak narazie nic na usg nie bedzie widać . Czy to dobrze? Czy powinnam wykonać jeszcze raz beta hcg w celu porównania wyników (przyrost?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Normy b-HCG zależne są od laboratorium. Jeśli wychodzi 3/4 tydzień ciąży rzeczywiście jest za wcześnie na USG, zarodek widoczny jest dopiero od 5 tgodnia a często zdarza się, ze dopiero od 6-7 tygodnia ciąży.
Pozdrawiam