Wynik bHCG w 5 tygodniu ciąży

W 5 tygodniu i 5 dniu ciąży miałam USG było widać tylko pęcherzyk ciążowy. W 5 i 6 dniu ciąży HCG ze krwi wynosi 1267,0. Czy to jest wynik prawidłowy? Czy dlatego, że HCG jest niskie nie było widać jeszcze zarodka?

Witam serdecznie. Nie zawsze podczas wczesnej ciąży (do 6tc) widać od razu zarodek w trakcie badania. Przy ocenie beta hCG ważny jest jego przyrost a nie tylko pojedynczy wynik. Prawidłowo co dwa dni powinien zwiększać się o 50-100%