Wynik biopsji aspiracyjnej tarczycy

Wynik biopsji aspiracyjnej tarczycy. Opis:Skąpa treść ubogobiałkowa, liczne rozsiane makrofagi obładowane hemosyderyną, pojedyncza grupa komórek o wyglądzie tyreocytów z cechami metaplazji makrofagialnej. Rozmazy ubogokomórkowe m. innymi w zakresie tyreocytów. Obraz cytologiczny odpowiada torbieli pozakrwotocznej w obrębie guzka koloidowego tarczycy. Czy to coś groźnego? Będzie konieczna operacja? Bardzo sie niepokoje

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik badania sugeruje rozpoznanie zmiany łagodnej. Dalsze postępowanie ustali Pani/Pan z lekarzem prowadzącym po okazaniu mu wyniku. Jeżeli zmiana jest mała to najprawdopodobniej operacja nie będzie konieczna.