Wynik biopsji guzka nad obojczykiem

witam. po wykonaniu biopsji guzka nad obojczykiem wyszło w wyniku:"treść białkowo-krwista" Co to znaczy? chirurg dal mi skierowanie do poradni chirurgiczno-onkologicznej twierdzac ze jemu ten wynik nic nie mowi. Co to może być?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani,
Biopsja nigdy nie daje 100% gwarancji, iż nie mamy tam do czynienia z procesem rozrostowym. tym bardziej, że opis jest bardzo lakoniczny (treść białkowo-krwista - o niczym nas informuje, czasami materiał pochodzi z okolicznych tkanek, a nie ze struktury, którą chcemy zbadać). Dlatego, gorąco zachęcam do usunięcia takiego węzła. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, przebieg pozabiegowy zwykle bez powikłań. Cały usunięty węzeł jest badany histologicznie. Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

Witam. Po prostu w bioptacie nie uzyskano komórek i dalej nie jest wiadomo z czym mamy do czynienia. Zapewne konieczna będzie otwarta biopsja i/lub wycięcie guzka w całości, a wtedy będzie już wiadomo co za licho tam siedzi.