Wynik biopsji piersi - co oznacza?

Co oznacza taki wynik? Grupy komórek nabłonka przewodowego oraz fragmenty tkanki włóknistej. (C1). Materiał skąpy. Dodam, że całkowity materiał (guzek) został zabrany z piersi w celu biopsji. Przez ok. 2 dni nie było w piersi nic wyczuwalne. Obecnie jest tak, jak przed biopsją. Onkolog twierdzi, że trzeba to usunąć. Co Pani o tym sądzi? Mam 30 lat.

30 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Określenie "C1" w biopsji piersi oznacza, że wynik nie jest do końca diagnostyczny, czyli nie można jednoznacznie stwierdzić, czy zmiana ma charakter łagodny czy złośliwy. Aby mieć pewnoćć co do charakteru guzka, najlepiej jest (tak jak to zaleca onkolog) zmianę usunąć i zbadać w całości (badanie histopatologiczne).

Jest Pani osobą młodą i ryzyko nowotworu złośliwego jest u Pani niewielkie, niemniej najlepiej jest przeprowadzić diagnostykę do końca, aby mieć pewność, że wszystko jest OK.

Pozdrawiam serdecznie