Wynik biopsji tarczycy a usunięcie tarczycy

Co oznacza wynik z biobsji tarczycy; W rozmazie na krwistym tle makrofagi i płat normotypowych tyreocytów, i czy to trzeba usunąć ?

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

w wyniku biopsji nie stwierdzono nietypowych komórek, jedynie makrofagi są tu komórkami zapalnymi. Zatem ewentualnie trzeba leczyć proces zapalny - jednak zależy to od całościowego obrazu wyników pacjentki. Konstultacje z lekarzem endokrynologiem.

Pozdrawiam