Wynik biopsji tarczycy i guzek na prawym płacie

Dzień dobry Mam 39 lat i jestem kobietą.Mój wynik biopsji tarczycy (guzek na prawym płacie) :obecne są nieliczne grupy normotypowych tyreocytów, nieliczne cząstki koloidu, treść białkowa i erytrocyty krwi. WG Bethesda-grupa I. Bardzo proszę o interpretację. Z góry bardzo dziękuję.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik oznacza, że w pobranym materiale biopsyjnym znajdowały się wyłącznie prawidłowe komórki tarczycy.
Nie znaleziono komórek nowotworowych, ani cech świadczących o patologiach.
Należy jednak pamiętać, że negatywny wyniki biopsji nie wyklucza obecności zmian rozrostowych - wyklucza je wyłącznie w obrębie pobranego preparatu.
Wynik należy skonsultować z lekarzem zajmującym się diagnostyką uwidocznionej w USG zmiany, który skierował Panią na biopsję.