Wynik biopsji tarczycy u 54-latki

Witam, odebrałam dzisiaj wyniki biopsji tarczycy. Proszę o pomoc w ich interpretacji: rozpoznanie - guzki. Płat lewy - część środkowa zmiana łagodna. W rozmazach obecne normotypowe tyreocyty rozlany koloid oraz elementy morfotyczn krwi. Płat prawy - dolny biegun: zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona. Z góry dziękuję.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Guz w płacie prawym najprawdopodobniej wymaga kontroli za kilka miesięcy. Na chwilę obecną nie ma powodu do niepokoju. Proszę skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym.