Wynik biopsji zgrubienia na szyi

Mam 24 lata i prosze o opinie wyniku biopsji. Czy operacja jest potrzebna? Nie mam zadnych objawow. Palpacyjnie znalazlam zgrubienie na szyji. Tresc bialkowo-koloidowa, makrofagi oraz skupienia komorek nabłonka pęcherzyków tarczycy bez cech atypii. Przy zgodności danych klinicznych obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodnej (struma nodosa). Wg klasyfikacji Bethesda: grupa II.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli wole jest nieaktywne hormonalnie i nie stanowi utrudnienia w połykaniu, oddychaniu najpewniej nie będzie potrzebna operacja, a jedynie obserwacja. Na pewno powinna Pani zgłosić się do endokrynologa.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski