Wynik BKS i RF

BKS 36/48, RF 592.4 U/ml ,leu.13.9 ratunku,to moj mąż ma 58 lat,mieszkamy w Niemczech a domowy lekarz nawet okiem nie mrugnął...co robić,pomocy! Hb.14.5, Eryt.4.8, Hk. 43%. Za tydz.ma wizytę u reumatol. To kierowca Tira,zawsze silny chłop...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Morfologia układu czerwonokrwinkowego nie budzi zastrzeżeń. Oczywiście obecność czynnika reumatoidalnego w dużym mianie wymaga konsultacji reumatologa. Podwyższone leukocyty mogą wynikać z choroby autoimmunologicznej/reumatologicznej lub jest wynikiem zakażenia i stanu zapalnego.