Wynik CMV IGG w 20 tygodniu ciąży

dzień dobry jestem w 20tyg ciazy. odebrałam wynik CMV IGG >500, IGM 0,232. CZY WYNIK JEST DOBRY? CZY ZAGRAZA COS DZIECKU?

Mikołaj Cyganok

Wysokie miano przeciwciał IgG z jednocześnie niskim mianem przeciwciał IgM, jak ma to miejsce w Pani przypadku, świadczy o przebytym w przeszłości zakażeniu CMV. Świadczy jednocześnie o posiadaniu nabytej przez Panią odporności. Proszę skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym ciąże.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W tej sytuacji dziecku nic nie zagraża.dodatkowo w przypadku ponownego kontaktu z wirusem CMV w trakcie trwania ciąży Pani i dziecko jesteście chronieni przez wytworzone w przeszłości immunoglobuliny odpornościowe.