Wynik EEG u 2-letniego dziecka

Witam, bardzo proszę o zinterpretowanie wyniku badania EEG u mojego 2 letniego dziecka, "cyt: " badanie wykonano w śnie spontanicznym cechy bioelektryczne snu wyrażone dobrze pod postacią kompleksów K i fali ostrej wierzchołkowej w okolicach czołowo- skroniowych wyładowania fali ostrej z wolną do 150uV" Bardzo proszę o wyjaśnienie co to znaczy, bardzo dziękuję, Agnieszka Ż

Witam! Wynik badania eeg powinien być interpretowany w kontekście bezpośredniego badania dziecka i prezentowanych przez niego objawów. Zdarza się bowiem, że nieprawidłowym wynikom eeg nie towarzyszą żadne objawy kliniczne i na odwrót - prawidłowy eeg nie świadczy o całkowitym dobrostanie dziecka. Proszę zgłosić się do pediatry.