Wynik FSH przy nieregularnych miesiączkach u 45-latki

Witam odebrałam wynik FSH 62,15 miesiączkuję nieregularnie,aczkolwiek dwie ostatnie miesiączki miałam co 28 dni,zdaża mi się nie mieć miesiączki przez dwa miesiące lub mieć dwa razy w miesiącu.Miesiączki mam dosyć obfite.Mam 45 lat.Proszę o interpretacje wyników

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik FSH świadczy o fakcie, że wkracza Pani w okres menopauzy. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.