Wynik glukozy bez i po obciążeniu 75 g glukozy

Witam, moja glukoza bez obciążenia wynosi 73,2 a po obciążeniu 75g glukozy 150,28 po 2 h. Dodam, że jestem w 25 tygodniu. Może powinnam powtórzyć badanie? Dodam jeszcze, ze dzień przed nie jadłam słodyczy ani owoców, ale przed tak.

Wg aktualnych kryteriów rozpoznania cukrzycy w ciąży Pani wartości mieszczą się jeszcze w normie. W takich sytuacjach swoim pacjentom zalecam powtórzenie testu w 30-32 tygodniu ciąży.