Wynik HSIL w badaniu histopatologicznym szyjki macicy

Witam w listopadzie 2012 roku zrobiłam cytologie kontrolnie, przed planowanym zajściem w ciążę. okazało się że cytologia wyszła zła CIN II/CIN III/cis. później miałam kolopskopię, która wykazała zmiany na szyjce i skierowano mnie na łyżeczkowanie i pobranie wycinków do badań histopatologicznych, które wykazało HSIL. lekarz prowadzący kazał mi się zgłosić na badanie kontrolne za pół roku, a ja się martwię że czekanie nie jest dobre. proszę o poradę co robić, czy powinnam mieć zabieg konizacji

Na podstawie wyników cytologicznych można stwierdzić, że zmiana na szyjce stanowi duże zagrożenie. Jeżeli pobrane wycinki z tarczy potwierdzają zmianę o charakterze CINII/CINIII to wskazane byłoby w miarę szybkie usunięcie tej zmiany czyli elektrokonizacja.