Wynik i ocena MR mózgu

witam, proszę o ocenę wyniku MR: W istocie białej obu półkui mózgu nieliczne ogniska o charakterze gliozy naczyniopochodnej o śr. 3mm. Nasilone zaniki korowe w okolicy płatów czołowych. Zaniki kory móżdżku. Podożylnym podaniu środka kontrastowego wzmocnienia nie stwierdza się. Mam 62 lata, zawroty głowy, szum w głowie, zaburzenia równowagi. Z góry dziękuję za ocenę i pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Opis badania w połączeniu z Pańskimi objawami wskazuje na chorobę ośrodkowego układu nerwowego. Móżdżek odpowiada właśnie za równowagę i koordynację ruchową i odbiera sygnały z błędnika (stąd szumy). Płaty czołowe koordynują funkcję wyższych ośrodków poznawania i objawy ich uszkodzenia mogą być niespecyficzne. Na pewno konieczna jest dalsza diagnostyka, odnośnie przyczyny zmian jakie u Pana wykryto.