Wynik kariotypu a procentowe szanse na urodzenie zdrowego dziecka

Witam ja odp w związku z prośbą o zapis kariotypu męża przypominam że 1 ciąża rok 2011 syn zdrowy, 2 ciąża poronienie 8tc, 3 ciąża syn der 8 z wadami mnogimi żył 4 mce. Kariotyp meza 46xy, t(7,8)(q31.3;p23.3) proszę o wyliczenie procentowe szans bo tak boję się urodzić kolejne chore dziecko.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu pełnej interpretacji kariotypu proszę udać się do poradni genetycznej.