Wynik Kortyzolu po Dexametazonie a zaburzenia miesiączkowania

Witam. Miałam badania na oddziale endokrynologicznym , z powodu zaburzeń miesiączkowania . Wynik Kortyzolu po dexametazonie wyszedł : 15.40 ug/dl <1,8 , moją endokrynolog to zaniepokoiło i wysłała mnie na konsultacje z adnotacją na skierowaniu :podejrzenie guza nadnerczy . Dostałam więc skierowanie na badania krwi : ACTH, kortyzolu oraz DHEA-SO4. Wyniki są następujące: ACTH 13,20 PG/ML [5-46] Kortyzol 17,6 ug/dl rano 5,0-22 2,5-12 DHEA-SO4 97 ug/dl [80,2-339] Czy mam się czym martwić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki mieszczą się w normach. Wyniki zdecydowanie powinien ocenić lekarz, który prowadzi Pani diagnostykę i leczenie.