Wynik krzywej cukrowej - czy powinnam udać się do lekarza?

Witam, oto moje wyniki - na czczo 4,4 mmol/l, glukoza po 1 godz. 11,0 mmol/l, glukoza po 2 godz. 5,7 mmol/l. Uwagi: Po obciążeniu 75 g glukozy. Proszę o odpowiedź, czy mam się zgłosić do specjalisty, czy nie ma potrzeby. Dziękuję!

ponad rok temu

Niestety, nie pisze Pani, z jakiego powodu zlecone było badanie. Wyniki jednak mieszczą się w granicach normy. Stężenie glukozy na czczo nie powinno przekraczać 5,6 mmol/l, a po dwóch godzinach od wypicia 75 g roztworu glukozy – 7,8 mmol/l . Jak widać, Pani wyniki mieszczą się znacznie poniżej górnych granic, co wyklucza występowanie cukrzycy i stanów przedcukrzycowych.

Mimo prawidłowych wyników badań, wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie. Każdy wynik badań powinien być przedłożony lekarzowi prowadzącemu.

Pozdrawiam