Wynik MID(%) 16,4% w badaniu krwi kobiety w 16 tygodniu ciąży

Jestem w 16 tygodniu ciąży. Co oznacza jeżeli MID(%) wynosi 16,4% a zakres jest od 0,1-7,0. Czy powinnam się tym martwić ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skrót MID(%) oznacza średnie i duże krwinki białe, do których należą np. eozynofile, bazofile, monocyty, blasty itd. Podwyższenie tego parametru może świadczyć o wielu nieprawidłowościach, przy czym przede wszystkim konieczne jest wykonanie ręcznego rozmazu krwi, co umożliwi bezpośrednią ocenę poszczególnych frakcji. Skierowanie na badanie uzyska Pani od specjalisty ginekologa, który prowadzi Pani ciążę.