Wynik morfologii i moczu u dziecka: czy prawidłowy?

Witam! Bardzo proszę o interpretację wyników badań mojego 3,5 letniego synka. Od początku roku miał 3 razy zapalenie oskrzeli, w przyszłym tygodniu wybieramy się na testy alergiczne. MORFOLOGIA HCT - 41.2 % RBC - 4.89 MORFOLOGIA HGB - 13.8 WBC - 10.4 MCV - 84 MCHC - 33.4 MCH - 28.2 RDW-CV - 13.9 % PLT - 361 MPV - 8.6 NEUT - 5.85 NEUT - 56.5 % LYMPH - 3.04 LYMPH - 29.4 % MONO - 0.83 MONO 8.0 % EO 0.47 EO 4.5 % BASO - 0.17 BASO 1.6 % MOCZ - opis: barwa - słomkowy, przejrzystość - przejrzysty, odczyn - kwaśny, ciężar właściwy - 1015 [g/l], metoda - test paskowy, białko - nieobecne, glukoza - nie wykryto, bilirubina - nieobecna, urobilinogen - prawidłowy, ciała ketonowe - nieobecne, azotyny - nieobecne, krew - nieobecna, mocz - osad,  nabłonki płaskie - pojedyncze w preparacie, nabłonki okrągłe - nieobecne, śluz - nieobecny, leukocyty - w polu widzenia w ilości 3-5, erytrocyty świeże - w polu widzenia w ilości 0-1, erytrocyty wługowane - nieobecne, wałeczki - nieobecne, bakterie - nieliczne. Dodam, ze chłopiec oprócz witamin nie bierze żadnych lekarstw.

Redakcja abcZdrowie

Badanie ogólne moczu jest prawidłowe. Odnośnie morfologii to nie ma w niej cech niedokrwistości, liczba płytek krwi jest prawidłowa. Nieco podwyższona jest liczba białych krwinek i zachwiana proporcja limfocytów względem granulocytów. Mozliwe, że dziecko było podane badaniu w trakcie infekcji lub bezpośrednio po jej zakończeniu.