Wynik MR kręgosłupa u 49-latki

Od listopada boli mnie kręgosłup.Zrobiłam MR odcinka lędżwiowo-krzyżowego.Oto wnioski z badania : W odcinku lędżwiowym kręgosłupa wielopoziomowe miernie nasilone zmiany degeneracyjne.Na poziomie Th12/L1 niewielka protruzja materiału tarczy, bez cech ucisku struktur nerwowych, z impresją worka oponowego. Na poziomie L1/L2niewielka protruzja materiału tarczy, bez cech ucisku struktur nerwowych, z impresją worka oponowego. Na poziomie L4/L5 niewielka protruzja materiału tarczy, bez cech ucisku korz

Witam! Opis rezonansu wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa. Mogą powodować nasilone dolegliwości bólowe. Proszę skonsultować się z neurochirurgiem który wdroży odpowiednie postępowanie.