Wynik MRI kręgosłupa i krążków międzykręgowych
Witam proszę o "przetłumaczenie" poniższego wyniku MRI: Cechy dehydratacji krążków międzykręgowych L2-L3-L4-L5. Na poziomie L4-L5 widoczna jest centralno - lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego na ok. 14 mm do kanału kegowego i zachyłka bocznego ze stenozą otworu międzykręgowego i uciskiem na korzeń rdzeniowy. Na poziomach L2-L3-L4 widoczne są centralne wypukliny krążków międzykręgowych na ok. 5mm do kanału kręgowego. Poza tym zmian nie uwidoczniono. Obraz stożka rdzenia w normie.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.