Wynik negatywny testu ciążowego a jego wiarygodność

Panie doktorze mam pytanko zrobiłam sobie test ciążowy w domu ( staram sie o bobaska ) zrobiłam go 7 dni po prawdopodobnej owulacji i wyszedł mi negatywnie :(( czy test jest wiarygodny ?? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Testy ciążowe są wiarygodne w 95-99 procentach przy założeniu ich prawidłowego wykonania. W związku z tym jest możliwe że wynik testu był fałszywy. Aby rozwiać wątpliwości sugeruję wykonać pomiar hCG we krwi.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, został wykonany zdecydowanie za wcześnie. Po minimum 8-10 dniach można wykonać oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi. Test z moczu najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki.