Wynik odczynu VDRL

na odczyn VDRL wyszedł mi wynik 0,05...nie mam pojęcia co oznacza...jest dodatni czy ujemny? proszę o odp.

Witam! VDRL jest badaniem przesiewowym w kierunku kiły. Wynik badania wydaje się być ujemny. Tego typu wyniki zawsze należy interpretować jednak w kontekście norm przyjętych przez konkretne laboratorium, dlatego proponuję skonsultować go jeszcze z lekarzem który zlecił jego wykonanie.