Wynik pomiaru ciśnienia u 25-latka

ciśnienie mi pokazuje 120/115.... o co tu chodzi ....??? podobno mam wysoką tą 2 wartośc ....ale czesto pierwsza jest w normie mam sie bać ??? wizyta już ustalona o ile dożyje ;P

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Roznica między wartościami ciśnienia skurczowego i rozkurczowego wynosząca tylko 5 mmHg to musi być błąd pomiaru. Proponuję zgłosić się do lekarza celem prawidłowego pomiaru.