Wynik PSA przy braku przerostu prostaty

Proszę o potwierdzenie wyniku PSA,mąż ma 70 lat i wynik 0,94,wartości podane na wyniku,wiek od 60-70 lat 0,0-6,9.W badaniu usg ,chirurg powiedział że nie ma przerostu prostaty,inny lekarz bez oglądania wyniku,powiedział że w tym wieku każdy ma przerost prostaty.Sami już nie wiemy komu wierzyć.Mąż ma problemy z częstym oddawaniem moczu,szczególnie w nocy,obecnie czekamy na badanie urodynamiczne zlecone przez urologa,używa tabletki Omnic 0,4,ale bez poprawy.

Lek. Artur Jeliński Urolog

Dolegliwosci zwizna z oddawniem moczu nie sa bezposredniu zwiazne z asma wielkosci Prostaty w tym wieku znacza wiekszosc panow ma przerost sterczaWynik PSA w normie