Wynik rezonansu magnetycznego głowy 28-latki

wynik rezonansu wykonano w sekwencjach SE/TSE/FLAIR w obrazach T1T2PD-zaleznych.W lewej półkuli móżdżku niewielki naczyniak żylny z odpływem do lewej zatoki poprzecznej.W obrębie szyszynki drobne torbiele ok.3 i 4 mm.Bez zmian patologicznych układ komorowy symetryczny nieposerzony.Chciałam sie dowiedziec co to oznacza i co mi grozi poniewaz neurochirurg odmowił operacji.Mam 28lat nadcisnienie i wysoki cholesterol ktory wacha sie nawet do 200 dochodzi zmeczenie bezsennosc silne bole zatok i glowy

Naczyniak żylny rzeczywiście nie wymaga dalszej obserwacji lub leczenia operacyjnego.
Torbiele szysznki wymagaja kontrolnego badania rezonansu .Proponuję zgłosic się do lekarza,który zlecił to badanie.

Obraz MRI do kontroli za 1-2 lata
Koniecznie warto dbać o dietę, kontrolę ciśnienia krwi i relaks
Czy są zaburzenia snu. Jak czesto bóle głowy??
Czy w MRI opisano zmiany zapalne w zatokach???