Wynik rezonansu magnetycznego głowy i stan po embolizacji tętniaka tętnicy szyjnej i udarze
Witam,moja Mama w zeszłym roku miała wykonaną embolizację tętniaka tętnicy szyjnej wewnętrznej lewej,po tym zdarzeniu różnież dostały udaru.Stan zdrowia Mamy na dzień dzisiejszy jest dobry ale w zeszłym tygodniu miała kontrolny rezonans głowy,wynik brzmi następująco:zmiany leukodegeneracyjne w istocie białej okołokomorowej.Worek tętniaka o śr.ok.8mm.Możliwy śladowy przepływ w obrębie worka.Prawa tętnica kręgowa hypoplastyczna.Bardzo proszę o interpretację tego wyniku.Z góry dziękuję.

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, większość opisu to zmiany mogące powstać po udarze oraz zabiegu związanym z embolizacją tętniaka. Jednak, nie mam wglądu w przebieg samej procedury i badań wykonywanych wcześniej dlatego musi się Pani udać po poradę do lekarza prowadzącego. Pozdrawiam