Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa do analizy

mam 48 lat. wynik MR: wielopoziomowo cechy częsciowej dehydratacji krążka międzykregowego,, na poziomie L4-L5 obecnośc szerokołukowej protruzji na ok. 3 mm z modelowaniem worka oponowego, zwyrodnieniowe pogrubienie wiezadeł zółtych, zwężenie kanału kregowego na poz. L4-L5 szczelinowate światło kanału kregowego na tym poziomie , wymiar strzałkowy na tym poziomie wynosi ok.6 mm - stenoza. Dodatkowo wewnatrzkanałowo na tym poziomie obecność struktury o srednicy 12mm o niejednorodnym sygnale

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, uzyskany wynik badania wymaga konsultacji z neurologiem bądź neurochirurgiem (czy też innym specjalistą), który zlecał badanie. Trzeba zestawić objawy jakie u Pani występują oraz wynik badań obrazowych oraz dodatkowych. Opis badania wskazuje także, na duże procesy zwyrodnieniowe toczące się w kręgosłupie. Pozdrawiam