Wynik RTG klatki piersiowej 44-latki

Proszę o wyjaśnienie wyniku badania rtg mojej mamy. "Dyskretne wzmożenie rysunku podścieliska płuc. Zmiany włókniste w środkowym i dolnym lewym polu płucnym. Poza tym widoczne pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Cień środkowy nieposzerzony. Zmiany miażdżycowe w łuku aorty. Odc.Th kręgosłupa a widocznymi zmianami zwyrodnieniowymi.". Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku mamy do czynienia prawdopodobnie ze zmianami typu pozapalnego - czyli po przebytych infekcjach i stanach zapalnych w przeszłości. W związku z wykryciem ognisk miażdżycy warto wdrożyć odpowiednie leczenie kardioprotekcyjne.