Wynik RTG klatki piersiowej u 4-latki

Witam serdecznie.Prosze o interpretację wyniku RTG mojej 4-letniej córki."W polu dolnym lewym,za sylwetką serca widoczne jest pasmowate zacienienie-zmiany niedodmowe-zapalne?Poza tym pola płucne zmian ogniskowych nie wykazują.Cień serca i aorty wielkości w granicach normy dla wieku.Jamy opłucnowe wolne od płynu." Mój lekarz przepisał antybiotyk,dodam ze córka miała wynik badania CRP 32.Zastanowiły mnie te zmiany niedodmowe?Co to takiego?Czy powiększony 3 migdał może powodować niedodmę?Dziękuję

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Zmiany niedodmowe w płucach często towarzyszą zmianą zapalnym i nie jest to niepokojący objaw. Po wyleczeniu stanu zapalnego niedodma powinna samoistnie ustąpić.
Pozdrawiam.