Wynik RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego 67-latki

Witam.Oto wynik rtg kr lędźwiowo-krzyżowego: Niewielkie prawowypukłe rotacyjne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego.Możliwość kręgozmyku na poziomie L5-S1-konieczne wykonanie zdjęcia celowanego na tę okolicę.Szpara międzykręgowa L5-S1 zwężona.Zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów kręgów i stawów m-k,zwłaszcza na pograniczu L-S.Zmiany przeciążeniowe blaszek granicznych trzonów kręgów.Zwapnienia w aorcie brzusznej i tętnicach biodrowych.Co ono oznacza?Czy to coś poważnego?

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.