Wynik RTG u 5-letniej córki
Witam moje pytanie dotyczy mojej córeczki 5letniej.Płatowe zapalenie płata dolnego prawego płuca.Przyoskrzelowe nacieki w płacie dolnym lewego pluca.Serce bez zmian.Opis rtg który odebrałam.Proszę o informację co to oznacza i co powinnam zrobić ponieważ martwi mnie zdrowie mojej córeczki,jest już drugi miesiąc chora ,proszę o poradę.Pozdrawiam i dziękuję.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Jak należy dbać o układ odpornościowy?
Układ immunologiczny to potężna broń w walce z różnymi chorobami. Czy wiesz, jak o niego zadbać, by cieszyć się zdrowiem przez długi czas? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.
Witam! Przede wszystkim muszę zaznaczyć, że wynik badania rtg należy interpretować w kontekście prezentowanych przez dziecko objawów. Opis badania wskazuje na zapalenie płuc, jednak zmiany w rtg utrzymują się dużo dłużej niż objawy kliniczne. W sytuacji gdy dziecko jest chore konieczne jest jednak wdrożenie odpowiedniego leczenia. Proszę bezwzględnie zgłosić się z dzieckiem do pediatry.l