Wynik testu ciążowego

Mam 37 lat i jestem po zabiegu IVF/ICSI, transfer miałam 28 marca, dziś to jest 29 dc. Zrobiłam beta-HCG i wynik jest 16,76, dzień wcześniej robiłam test ciążowy domowy i wyszedł negatywny. Co mam o ty myśleć? Jestem w ciąży czy nie?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprawdopodobniej jest jeszcze za wcześnie, aby móc jednoznacznie określić, że jest Pani w ciąży. Wynik badania surowicy jest większy niż norma dla zdrowej kobiety (która nie jest w ciąży), ale jednak niedużo większy... Gdyby wynik był wyższy niż około 25, można by uznać z dużym prawdopodobieństwem, że jest pozytywny. Wynik domowego testu ciążowego może być fałszywie ujemny - ewentualna ciąża byłaby bardzo wczesna, a poziom HCG za niski, by test go wykrył. Proszę uzbroić się w cierpliwość i powtórzyć test ciążowy laboratoryjny za około tydzień (najlepiej w tym samym laboratorium).

Pozdrawiam!