Wynik testu negatywny. Czy możliwe, że jestem w ciąży?

Witam serdecznie,
mój problem wygląda następująco, 25 wrześnie była ostatnia miesiączka, około połowy października pojawił się biały, gęsty śluz, powiększyły mi się piersi, lecz nie czuję bólu, tylko uczucie nabrzmienia. Odczuwam bóle takie jak przed nadejściem okresu, a podbrzusze jest jakby napuchnięte.
Robiłam test, ale wynik był negatywny. Dodam, że mam 40 lat, wcześniej nie miałam żadnych zaburzeń związanych z cyklem miesiączkowym wszystko było regularnie jak w zegarku. Czy możliwe, że jestem w ciąży?

Witam serdecznie,
Jeżeli wykonała Pani test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, to ciążę można raczej wykluczyć.
Biały, gęsty śluz jest charakterystyczny dla drugiej połowy cyklu. Może też być objawem grzybicy narządów rodnych, ale w tym przypadku najprawdopodobniej odczuwałaby Pani świąd/pieczenie okolic intymnych.
Bóle brzucha mogą przepowiadać nadchodzący okres.
Powiększenie piersi natomiast często jest związane z zaburzeniami hormonalnymi. Warto się przyjrzeć, czy z brodawek nie wycieka płyn. Wtedy objaw ten wraz z opóźniającą się miesiączką odpowiadałby obrazowi hiperprolaktynemii.
Jeżeli w przeciągu kilku dni miesiączka nadal się nie pojawi, sugerowałabym kontakt z lekarzem ginekologiem w celu wyjaśnienia przyczyny zaburzeń.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Jeżeli wykonała Pani test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, to ciążę można raczej wykluczyć.
Biały, gęsty śluz jest charakterystyczny dla drugiej połowy cyklu. Może też być objawem grzybicy narządów rodnych, ale w tym przypadku najprawdopodobniej odczuwałaby Pani świąd/pieczenie okolic intymnych.
Bóle brzucha mogą przepowiadać nadchodzący okres.
Powiększenie piersi natomiast często jest związane z zaburzeniami hormonalnymi. Warto się przyjrzeć, czy z brodawek nie wycieka płyn. Wtedy objaw ten wraz z opóźniającą się miesiączką odpowiadałby obrazowi hiperprolaktynemii.
Jeżeli w przeciągu kilku dni miesiączka nadal się nie pojawi, sugerowałabym kontakt z lekarzem ginekologiem w celu wyjaśnienia przyczyny zaburzeń.
Pozdrawiam