Wynik tomografii serca

Mam wynik tomografii serca proszę o interpretację: Wymiary: lewa komora 4,52 oś. długa 7,17 Grubość ściany: Koniuszek 0,53 Sciana boczna 0,87. Aorta wstępująca 3,37x3,37 Pozostałe jamy serca bez widocznych patologii. LTW-GLTW: drożny, krótki bez zwężeń. GPZ: zmiany przyścienne. Dg bez zwężeń GO: drobne zmiany przyścienne .M1 i M2 drobne zmiany przyścienne. PTW i GTZ bez zwężeń. Choruję na nadciśnienie tętnicze.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podane wyniki nie odbiegają bardzo od norm. Rzeczywiście można doszukać się cech przeciążenia serca w wyniku nadciśnienia. Proszę udać się do lekarza, który zlecił wykonanie badań, gdyż tylko on może je zinterpretować znając historię choroby.