Wynik USG ciąży i testu PAPP-A

Witam, badanie usg wykonanego w 14tc NT=2,31mm a NB= widoczna, hypoplastyczna 1,6mm. Wczoraj otrzymałam informację, że wynik testu PAPP-A "prawidłowy" i od razu Pani zapytała o amniopunkcję. Nie chcę wariować ale czy może mnie coś niepokoić? Chodzi mi o tą kość nosową, nigdzie nie mogę znaleźć jakieś "normy" jeśli chodzi o długość tej kości w danym tygodniu ciąży. Badanie usg było utrudnione wizualnie ponieważ dziecko było schowane pod kośćmi miednicy a badanie sondą nabrzuszną niemożliwe.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ryzyko związane z wymienianymi przez Panią parametrami jest wyliczane indywidualnie poprzez specjalne programy. Dlatego musi się Pani zgłosić do lekarza, który wykonywał badanie i poprosić o wyjaśnienia i ewentualne wskazania do amniopunkcji. Pozdrawiam.