Wynik USG dopochwowego a ból w okolicy jajnika

.Rezonans miednicy z kontr.bez nieprawidłowości prócz małych 2 mięsniakow. Usg dopochw: Trzon macicy o nierównych obrysach w przodozgięciu. o wymiarach :50 mm x 56 mm x 59 mm o niejedn. echostrukturze.W ścianie przedniej mięśniak podsurowicówkowy o wym. 27 x 22 mm.Echo endom szer.-8 mm, bez zmian ognisk. z zaznaczonym echem środk.Jajnika prawego nie uwidoczniono ,pacjentka skarży się na ból w tej okolicy.Jajnik lewy o wym.16 x 12. Płynu w zatoce Dougl. nie stwierdzam.Niepokoi mnie wynik usg

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że rezonans jest dokładniejszą metodą niż USG. USG to metoda dość mało dokładna i subiektywna. Jeśli zatem w rezonansie oprócz dwóch mięśniaków nie znaleziono żadnych patologii układu rodnego, sugeruję się zastanowić nad pochodzeniem objawów. Mogą być one bowiem także wynikiem patologii w układzie pokarmowym. Sugeruję dalszą diagnostykę gastrologiczną.