Wynik USG dopochwowego a ból w okolicy jajnika
.Rezonans miednicy z kontr.bez nieprawidłowości prócz małych 2 mięsniakow. Usg dopochw: Trzon macicy o nierównych obrysach w przodozgięciu. o wymiarach :50 mm x 56 mm x 59 mm o niejedn. echostrukturze.W ścianie przedniej mięśniak podsurowicówkowy o wym. 27 x 22 mm.Echo endom szer.-8 mm, bez zmian ognisk. z zaznaczonym echem środk.Jajnika prawego nie uwidoczniono ,pacjentka skarży się na ból w tej okolicy.Jajnik lewy o wym.16 x 12. Płynu w zatoce Dougl. nie stwierdzam.Niepokoi mnie wynik usg

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że rezonans jest dokładniejszą metodą niż USG. USG to metoda dość mało dokładna i subiektywna. Jeśli zatem w rezonansie oprócz dwóch mięśniaków nie znaleziono żadnych patologii układu rodnego, sugeruję się zastanowić nad pochodzeniem objawów. Mogą być one bowiem także wynikiem patologii w układzie pokarmowym. Sugeruję dalszą diagnostykę gastrologiczną.